SİNYAL KESİCİ JAMMER

Processed with VSCOcam with c2 preset

 Gizli dinleme,görüntü kaydı,izleme ve bomba patlatma düzeneklerini engellemek amacıyla RF  aracılığıyla yapılan bilgi  iletişimini durduran cihazlara Jammer denir

 

Jammerlar böcek dinleme cihazlarını, gizli yer tesbit cihazlarını, gprs, gps takip sistemlerini, gsm şebekelerini (cep telefonlarını), wifi vb.  tüm   Radyo Frekansı aracılığığla yapılan bilgi  iletişmini engellemek  için belirli bir mesafedeki  bir alan içerindeki tüm veya belirli vericileri engelleyerek dinlenme veya bombalanmaya karşı bir anti terör tekniğidir. Jammer kategorisi cihazların satışı halka açık olmayıp devlet kurumlarınca ve güvenlik amaçlı olarak kullanılır.

           Jammerlar koşul ve ihtiyaca uygun olarak  kesilecek sinyalin frekansı ve wattı belirlenerek  o sinyalleri kesici jammer olarak üretilmeli ve kullanılmalıdır. En sık kullanılan jammer GSM Jammer tabir edilen GSM sinyal kesiciler jammerlar cep telefonu ile GSM GPS VE GPRS iletişimi engellemek amaçlıdır.

Jammer alırken  dikket edilmesi gereken hususlardan en önemlisi ülkelere göre bu frekansların değişmesidir Türkiyede imal edilmeyip Çinden getirilen jammer ların kalite sorunu dışında temel sorunları budur. Biz dünyadaki Gsm firmalarından farklı frekansları kullanıyoruz,bu nedenle  yurtdışından aldığınız jammerlar burada çalışmayabilir. Geçmişte ithal edilen jammerlar 4.5G çalışmaya başladığı an itibariyle işlevsiz kalmışlardır.

Doğru olanı jammer kurulacak mekandaGSM baz istasyonunun gücünü ve frekansını ölçerek  jammerın parabolünü ayarlamak ver çıkış wattı belirleyerek Jammerin sinyal kesici gücünü ona göre ayarlayarak üretmektir. Çünki jammerlarda doğru frekansları baskılayabilmek gerekir. Aslolan 0-5400 mhz aralığını komple baskılamak olsada çoğunlukla GSM 900 ,1800 ve 2100 bantlarını baskılayan modelleri mevcuttur.

Kullanım amaçlarına göre sinyal kesici jammer tiplerimiz

El tipi jammerlar

Elde veya cepte taşınma amaçlı tasarlanmış birkaç saatlik şarj dayanma süreleri olan 10 ile 100 metrekare  baskılayan jammerlarımızdır.

Çanta tipi jammerlar;

Askeri sırt çantası veya evrak çantası içine monte ettiğimiz bir şarj ile 6 ile 72 saat çalışabilen 10 ile 400 metrekare  alanda iletişimi engelleyen jammer tipidir

Araç jammerlar;

Devlet erkanı veya kolluk kuvvet konvoylarını korumak amaçlı imal ettiğimiz 100 ile 2000 metrekare alanı kesen araç hareket halinde ve motoru çalıştığı sürece aktiftirler

Sabit jammerlar

Kurulacağı meskenin metrekaresi cihazın konumlandırılması istenen yer, sinyalin kesileceği alan ve baz istasyonlarının sinyal gücü ölçülerek mekana göre tasarladığımız sabit jammerlarda metrekare sorunu yoktur .  

 

Soru Sorabilirsiniz

Tüm bilgileriniz gizli kalacaktır!. Alanları tam olarak doldurunuz. Teşekkür ederiz*

*