BÖCEK ARAMA TARAMA NEDİR

Processed with VSCOcam with c2 preset

 BÖCEK ARAMA (TECHNİCAL SURVEİLLANCE COUNTER MEASURES) TEMİZLİK ve KORUNMA

Çalışma ortamlarının veya kişisel yaşam alanlarının dinlenildiği veya izlendiği gibi şüpheli durumların, güvenlik açıklarının olduğu durumlarda ortam içinde bulunan tüm frekanslar ölçülerek teknik değerlendirme ve şüphe edilen kablolu, kablosuz, dışarıya yayın yapan veya kendi içinde kayıt tutan her türlü böcek diye adlandırılan dinleme ve casusluk cihazlarının tespit edilmesi ve teknik olarak kanıtlanması işidir.

Öncelikle ortamın risk analizi yapıldıktan sonra profesyonel cihazlarla tarama yapılarak frekans haritası çizilmektedir. Arama ve tespit hizmeti sonunda size detaylı bir analiz raporu sunulur. Rapor içeriği;  herhangi bir dinleme cihazı bulunup bulunmadığı, casus bir verici veya böcek, etraftaki var olan frekans trafiğini kapsar. Alınacak önlemler ile ilgili detaylı bilgiler paylaşılır.

Sıradan bir böcek (TSCM) temizliğinden çok daha fazlası için güncel teknolojilere sahip geniş spektrumlu tespit cihazlarımız ve önleyici sistemlerimiz ile tüm bina içerisinde yapılacak tarama ve uygulamalar izinsiz gizli ortam dinleme ve izleme teknolojilerini işe yaramaz hale getirir.

1-Kablosuz vericiler için spektrum analizör ile 10Hz 21GHZ arası tüm frekanslar taranarak mekân içinde analog veya dijital sinyal vericinin olup olmadığı kontrol edilir var ise kriptosu kırılır ardından nokta tespiti ile cihaz açığa çıkarılır.

 

2-Wireless IP tabanlı cihazların tanımlaması yapılarak tanımsız cihaz araştırması yapılır.

 

3-GSM bandındaki tüm cihazlar susturularak baskı kaldırıldığındaki handcheck anında tanımlamaları yapılır

 

4-Yüksek çözünürlüklü termal kameralar ile zemin tavan ve duvar içleri dâhil olmak üzere tüm mekân ve objeler haritalanarak elektrik şebekesi üzerinde veya kablolu cihaz kontrolü yapılır

 

5- Görsel tarama ve Endoskop (yılan)kamera ile normal şartlarda gözle görülemeyecek böcek konabilecek yerler taranarak inaktif cihaz araması yapılır. Mekândaki kablolama tesisatı kontrol edilerek risk analizi yapılır.

 

6-Şüpheli durumlarda Non Linear Junction Detector ile elektronik devre araması

Gizli dinleme ve böcek arama işlemi ancak oldukça pahalı (100.000-200.000 $ ) , ileri teknoloji ürünü ve birbirinden farklı amaçlar için kullanılan cihazlar ile yapılabilmektedir, dolayısıyla elinde basit tek bir cihazla bu işi yaptığını iddia eden kişi ve kurumlara itibar edilmemesi çok önemlidir   

YALNIZ KAYIT YAPAN CASUS SES KAYIT KAYIT CİHAZI NASIL BULUNUR

Casus ses kayıt cihazı profesyonel böcek ses dinlemelerden farklı olarak herhangi bir sinyal göndermezler. Dolayısı ile piyasada böcek bulucu, böcek arama cihazı, böcek arama programı, gibi isimlerle satılan sadece birkaç frekansı görebilen böcek tarama cihazlarıyla bulunamazlar. Böcek taramada tecrübeli personel tarafından yüksek çözünürlüklü termal kamera, Non Linear Junction Detector ile ve görsel böcek taramasında bulunurlar. Böcek araması hizmetini veren personelin termal kamera kullanımı ve kapasitif mikrofonların parabolleriyle ilgili tecrübe ve bilgiye sahip olması gerekir.

YANLIZCA KAYIT YAPAN GİZLİ CASUS KAMERA, BÖCEK KAMERA VE KAYIT CİHAZI NASIL BULUNUR

Casus görüntü ve ses kayıt cihazı profesyonel böcek kameralarda farklı olarak herhangi bir sinyal göndermezler. Dolayısı ile piyasada böcek kamera bulucu, böcek kamera arama cihazı, böcek arama programı, gibi isimlerle satılan sadece birkaç frekansı görebilen ya da lense ışık tutup böcek tarama cihazlarıyla bulunamazlar. Böcek taramada tecrübeli personel tarafından yüksek çözünürlüklü termal kameraNon Linear Junction Detector ile ve red light desteği ile görsel böcek taramasında bulunurlar. Böcek araması hizmetini veren personelin TSCM cihazları termal kamera kullanımı ve gizli pin hole kameraların nerelerden iyi görüntü alabileceği ilgili tecrübe ve bilgiye sahip olması gerekir.

BİLGİSAYAR VEYA TELEFONDAKİ CASUSU YAZILIM NASIL BULUNUR

Öncelikle akıllı telefonlarınızı ve bilgisayarınızı kimseye vermeyiniz veya hediye olarak gelen bilgisayar ve telefonlara dikkat ediniz yazılımları uzaktan bilgisayar ve telefon casus programını yüklemek oldukça zordur. Eğerki telefonunuza telefon dinleme programını nın yüklendiğini düşünüyorsanız profesyonel yardım alınız.

RF İLE ÇALIŞAN BÖCEK DİNLEME CİHAZI NASIL BULUNUR

Bu tip böceklere karşı savunma jammerlar ile yapılar. İnternette satılan böcek tarama cihazlarları veya dinleme cihazı dedektörü cihazları çoğunlukla 433 Mhz 868 Mhz gibi birkaç frekansa bakarlar frekans bulma cihazları  çevredeki RF kirliliğinden çok etkilenirler oysaki işyeri veya evde dinleme cihazı olduğunu anlamak için milyonlarca frekansı taramanız gerekir. Yöntem tamamen aldatmacadır Bu tip gizli kamera bulucu adı altında cihaz satanlar ya olayı bilmiyor veya sahtekardırlar.Hele birde hem satıp hem ararım diyenlere ne demeli. Bu tipteki böcek taraması geniş spektrumlu, modülazyonlu  RF spektrum analizörü ile tesbit olunur. Cihaz fiyatı 35000-50000 usd mertebesindedir.

DİNLEME CİHAZI ÇEŞİTLERİ

1-Ortamdaki ses ve görüntüyü kaydedip daha sonra kayıt cihazını alıp dinleme

2-Cep telefonlarına casus yazlım yükleyerek dinleme

3-Ortamdaki ses ve görüntüyü radyo frekanslarıyla yakın mesafelere gönderip oradan alıp dinleme ve kaydetme

4-Dinlenecek mekânı uzaktan ses vakumlama yöntemiyle dinleme,

5-Uzaktan lazerli kablosuz dinleme,

6- Ortamdaki ses ve görüntüyü yerleşik elektrik tesisatıyla taşıyarak dinleme

7-Kablolu cihazlar ile dinleme,

8-Parallel Telephone Transmitter ile sabit telefon ahizelerine veya telefon kablolarına takılan paralel aktarıcılar ile dinleme

9-Network üzerinden dinleme

10-bilgisayar virüsleri ile dinleme ve izleme

11-wireless network üzerinden dinleme

 

BÖCEK TESBİT CİHAZI NEREDEN TEMİN EDİLİR.

İnternette arama cihazı, arama tarama, böcek arama cihazı fiyatı, böcek bulma cihazı, böcek bulucu cihaz, böcek dinleme cihazı bulma, böcek tarama, böcek tarama cihazı, böcek dinleme cihazı nasıl bulunur, böcek bulucu detektör gibi kelimeler yazıp arattığınızda karşınıza çıkan cihazlar sadece birkaç frekansa bakar.

Bu cihazlar böcek bulma verici tespit cihazı olarak kullanılamazlar, çünkü bu işlemi yapabilmeniz için böcek tarama cihazınızın 5 milyonun üzerinde frekansı tarıyor olabilmesi gereklidir, cihaz modülasyonlu potable 10 Khz 12 Ghz arasındaki tüm frekansları tarayan RF spectrum analizördür.

 

 

 

 

 

Etiketler: böcek bulma cihazı, böcek dinleme cihazı fiyatı, dinleme cihazı bulma dedektörü, böcek bulucu, böcek arama hizmeti, böcek arama cihazı, böcek bulma programı, dinleme cihazı bulma programı, böcek arama cihazı fiyat, böcek araması yapan firmalar, böcek arama hizmeti İstanbul, böcek arama programı, böcek arama İstanbul, böcek arama cihazı ankara, teknospy, böcek arama hizmeti ankara,

Soru Sorabilirsiniz

Tüm bilgileriniz gizli kalacaktır!. Alanları tam olarak doldurunuz. Teşekkür ederiz*

*